понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Автомобил излета од пат кај клучката Хиподром

soobrakajka-aaa

Последни вести

Автомобил излета од пат и удри во заштитна ограда изутрината околу 9 часот на влезот на патот кај клучката Хиподром во Скопје, при што е повреден возачот.

Според првичните информации на СВР Скопје, возило „Митцубиши колт“ со скопски регистарски ознаки од засега непознати причини излетало од патот и удрило во заштитната ограда.

Повредениот возач е пренесен на Клиниката по хируршки болести „Св наум Охридски“.

Најчитани вести