вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Автомобил излета од патот кај Зајас, едно лице загина, две се повредени

policija1

Поврзани вести

Утрово околу девет часот се случила сообраќајна несреќа во атарот на селото Зајас, по што едно лице загина, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Несреќата се случила на магистралниот пат Кичево- Гостивар, во атарот на селото Зајас, кога автомобил „Рено Лагуна“ со скопски таблички, управувано од 59-годишниот В.П. излетало од патот и се превртело.

На местото на несреќата починала сопатничката во автомобилот, 80-годишната Младица С.од Скопје, возачот се здобил со тешки телесни повреди, додека третата сопатничка поминала само полесни повреди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести