сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Автомобил ја проби оградата на мостот „Гоце Делчев“ – возачот сѐ уште внатре

Се уште не се знае здравствената состојба на возачот, кој засега се уште се наоѓа во автомобилот, пишува Република.

soobrakajka-goce-delcev-640x360

Последни вести

„Фиат пунто“ се заби во мостот „Гоце Делчев“ и ја проби оградата. Тешката сообраќајна несреќа се случи предмалку во центарот на Скопје.

12837588_10153244799416741_1132478179_o

Брзата помош и екипи на противпожарните бригади пристигнаа на мостот и работат на извлекување на возачот од автомобилот.

Под мостот се извршувале градежни работи.

Најчитани вести