понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Автомобил паднат во провалија на Водно

Полициски службеници излегле на лице место, при што пронашле автомобил „Опел Вектра“ со скопски регистерски ознаки, бела боја паднато во провалија.

provalija-50

Поврзани вести

Автомобил паднат во провалија на Средно Водно,во близина нема жртви.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера, околу 18 часот, Ж.Т. од планинарско друштво „Бистра“ и пријавил дека кај локалниот пат за средно Водно, во близина на детското одморалиште во провалијата има автомобил.

Униформирани полициски службеници излегле на лице место, при што пронашле автомобил  „Опел Вектра“ со скопски регистерски ознаки, бела боја паднато во провалија, кое било затворено и празно и по извршената проверка утврдено е дека нема лица во близина на возилото, а сопственикот на истото се уште не е пронајден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести