понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Автомобил потонат во езерото Калиманци, безживотно тело на површината

Автомобил, најверојатно Форд, попладнево бил забележан во водите на езерото Калиманци, a на површината на езерото било забележано женско безживотно тело.

Kalimanci_lake-640x480

Последни вести

Автомобил, најверојатно Форд, попладнево бил забележан во водите на езерото Калиманци, a на површината на езерото било забележано женско безживотно тело.

Според неофицијални информации во автомобилот се наоѓало уште едно, најверојатно машко лице.

Засега не се познати познати повеќе детали, а од полицијата само потврдуваат дека имаат пријава за потонат автомобил додавајќи дека нивни екипи се на терен.

Најчитани вести