сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Автомобил прегази девојче кое се враќало од училиште

policija

Поврзани вести

Дванаесетгодишно девојче од Панчево почина враќајки се од училиште откако во неа удрил автомобил.

Девојчето минувало на пешачки, на зелено светло кога на неа налетал автомобилот кој воел со голема брзина.

Малото девојче починало на место, а дваесет и петгодишниот возач прво побегнал, а подоцна самиот се пријавил во полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести