Крими хроника

ФОТО: Aвтомобил се преврте во Ченто

ФОТО: Aвтомобил се преврте во Ченто
ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам

Едно лице е повредено откако автомобил утринава се превртел во скопската населба Ченто, пишува „Курир“.

Од полицијата за порталот потврдуваат дека случена е сообраќајна несреќа меѓу „Митсубиши“ со скопски ознаки и „Пежо“ со кумановски регистерски таблички.

ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам
ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам

Од ударот Пежото се превртело, а од автомобилот послесно повредена е сопатничката која била пренесена во ГОБ „Св. Наум Охридски“.

Полицијата врши увид на местото на несреќата.