четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Автомобил се судри со возило на „Брза помош“, три лица се повредени

brza-pomosh-soobrakajka

Поврзани вести

Три лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случи  вечерва околу 20.25 часот на булеварот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, кај зградата на Министерството за наука и образование во Скопје.

Како што информираат од СВР Скопје за „Република“, станува збор за судир на автомобил „мазда“ со скопски регистерски таблички и возило на Брза помош. Повредените се пренесени во скопскиот Ургентен центар.

Полицискиот увид е во тек, по што ќе бидат познати повеќе детали.

Најчитани вести