понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Автомобил се запали на патот Прилеп – Македонски Брод

avtomobilprilep_thumb_medium500_281

Последни вести

Автомобил се запалил на магистралниот пат Прилеп – Македонски Брод во близина на прилепското село Ропотиво. Поради пожарот сообраќајот е во прекин.

Засега нема информации за повредени лица, како и причината поради која автомобилот се замозапалил, објави телевизија Сител.

Најчитани вести