сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Автомобил се запалил во Велес

bmvpozar

Поврзани вести

Автомобил марка „бмв“ со бугарски таблички се запалил на улицата „Архиепископ Михаил“ во Велес.

Возилото е во сопственост на К.Р.(28) од Велес.

Увид на лице место извршила екипа од СВР-Велес. Причинета е материјалната штета од околу 30.000 денари. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести