среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 28

Автомобил удри 4-годишно девојче

Четири годишно девојче пред два дена околу 19 часот било удрено од автомобил „Опел вектра“ управуван од 25 годишниот Ф.Б.

Тешка сообраќајка на патот Скопје – Тетово, повредено дете

Поврзани вести

Четири годишно девојче пред два дена околу 19 часот било удрено од автомобил „Опел вектра“ управуван од 25 годишниот Ф.Б.

Несреќата се случила на улицата „194“, по што девојчето со друго возило девојчето било префрлено во тетовската болница и по укажана помош, пренесено е на скопските клиники.

Од СВР Тетово информираат дека извршен е увид и се утврдува причината за несреќата.

Најчитани вести