недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Автомобил удри дете во Тетово

policija-stop-500

Поврзани вести

Автомобил со кој управувал тетовецот С.И. (58) удрил во петгодишно дете од Тетово. Детето се здобило со скршеница на левата нога и други тешки телесни повреди

Сообраќајката се случила околу 16 часот и 30 минути на крстосницата од улиците „Никола Тесла“ и „Коле Неделковски“ во Тетово.

Повреденото дете веднаш било префрлено во тетовската Клиничка болница од каде како итен случај било упатено во Скопските клиники.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести