четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Автомобил удри во деветгодишно дете во Сарај

Со возило на Брза помош повреденото дете е пренесено во ГОБ „8 Септември“ каде што се констатирани тешки телесни повреди.

policija-2

Поврзани вести

Деветгодишно дете се здоби со тешки телесни повреди откако вчера околу пладне на ул. „1“ во село Сарај во него удри автомобил „цитроен“, управуван од жител на село Глумово.

Со возило на Брза помош повреденото дете е пренесено во ГОБ „8 Септември“ каде што се констатирани тешки телесни повреди.

Полицијата работи на расветлување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести