вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Автомобил удри во пешак на патот Ресен – Стење

Тешка сообраќајка на патот Скопје – Тетово, повредено дете

Поврзани вести

Автомобил удри во пешак на патот Ресен – Стење. Сообраќајната несреќа се случила вчера околу 16,50 часот.

Автомобил „Цитроен Ц3“ со охридски регистерски ознаки, а управуван од Ц.Т.(28) удрило во пешакот З.К.(45) од Ресен.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Клиничката Болница во Битола за укажување на лекарска помош, но поради сериозноста на повредите истиот бил пренесен во Ургентниот Центар во Скопје.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од полициската станица во Ресен и се работи на целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести