Крими хроника

Автомобил удри во велосипедист кај Градска болница

Автомобил удри во велосипедист кај Градска болница

Автомобил удри во велосипедист во близина на Градската болница „Св. Наум Охридски“ во центарот на Скопје.

Според неофицијални информации, велосипедистот е повреден при несреќата која се случи околу 16 часот на булеварот 11-ти Октомври.

Од полицијата велат дека увидна екипа е на терен и подоцна ќе имаат повеќе деталји околу сообраќајната несреќа.