четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 45

АВТОМОБИЛОТ СМАЧКАН: Пожарникари едвај го извадиле телото на загинатиот во сообраќајката кај Велес

Таксист од Велес загина во стравотна сообраќајна несреќа откако со автомобилот удрил во камион. Возачот, кој управувал „шевролет матиз“ со велешки регистарски таблички, починал на самото место од сериозноста на здобиените повреди.

soobrakjajka - 01 (1)

Последни вести

Сообраќајката се случила околу 10 часот кај бензинската пумпа „Црна река“ во индустрискиот дел на градот.

– Такси-возилото возеше од правец на Топилница кон градот, а камионот од Велес вртеше лево кон УЗУС. Не можам да претпоставам како возачот на автомобилот не виде толкав камион, само се удри директно во него. Од силината на ударот, возилото се изврте за 360 степени, дојде паралелно со камионот,  вели очевидец на сообраќајката.

Најчитани вести