недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ВИДЕО: Автомобилот во Ново Лисиче пропаднат поради лизгање на земјиштето

По синоќешниот дожд проследен со град кој предизвика поплава во Скопје, денеска ја посетивме локацијата во Ново Лисиче, која беше една од најпогодените во општината Аеродром. На потегот од Полициската станица до бензинската на „Окта“ имаше и еден пропаднат автомобил.

DSCN0663

Поврзани вести

По синоќешниот дожд проследен со град кој предизвика поплава во Скопје, денеска ја посетивме локацијата во Ново Лисиче, која беше една од најпогодените во општината Аеродром. На потегот од Полициската станица до бензинската на „Окта“ имаше и еден пропаднат автомобил. Денеска можеше да се види само неговата регистарска табличка, а автомобилот не беше на синоќешната локација.

DSCN0659

Во Ново Лисиче денеска, освен екипите на „Водовод и канализација“ кои работеа на терен можеа да се забележат и група граѓани кои накратко ни раскажаа што точно се случувало тука.

DSCN0671

„Автомобилот кој пропадна беше паркиран веднаш до оградата на градилиштите. Бидејќи оградата е многу висока не може да се види дека дека дупката започнува каде е оградата. Претпоставуваме дека поради силниот дожд кој беше помешан со град дошло до лизгање на земјиштето и така пропаднал автомболиот“, велат жителите од околните згради.

DSCN0668


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести