петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Автопатите се проодни, не е точно дека има блокади кон Скопје

blokadiiii

Последни вести

Почнаа манипулациите кои ќе имаат за цел да создадат слика дека некој ги спречувал симпатизерите на СДСМ да дојдат во Скопје на протестот на СДСМ.

Некои медиуми, меѓу кои и српската РТС пишува дека има блокади на патиштата низ Македонија, а тоа е целосна невистина.

Наспроти нивните тврдења дека одредени патишта се непроодни, тие се слободни за поминување.

milenkooooooo

-RTSrbija која е во сопственост на БРИТАНЦИТЕ лаже исто како и сороспиите во Македонија. Патот Градско – Велес е слободен. АВТОПАТОТ е слободен. Локалниот пат, од каде се овие снимки е забранет за тешки теретни возила и автобуси. Само они што се шверцуваат да не платат патарина одат од овдека, напиша новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил.

Најчитани вести