понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Автор кој ги руши митовите за сексот

mit39110hfi39jd

Поврзани вести

Американскиот автор и истражувач Арон Керол во својата книга „Не го ставај тоа во тоа“ руши некои митови и уверувања кои важат за сексот. Па така, тој вели дека просечната должина на пенисот не е седум, туку 12,5 и 13,7 см.

Иако се мисли дека бразилската депилација е популарна, тој тврди дека само 11 отсто од жените се одлучуваат потполно да ги отстранат сите страмни влакна. Исто така овој доктор го руши митот дека сексот е одлична вежба и дека се трошат калории.

Авторот на книгата исто така вели дека до сега погрешно се верува дека на секоја жена и годи милувањето на градите, дека спортистите треба да се воздржат од секс пред натпревар, аналниот секс предизвикува канцер, дека два кондома се подобра заштита од еден, срамните влакна не белеат, од секс може да се добие инфаркт, само мажите имаат „влажни“ соништа,пенисот не може да се скрши.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести