среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Азар: Од мене се подобри двајца “вонземјани“

azar-500

Последни вести

Асот на Челзи Еден Азар, призна дека во моментов не е меѓу петте најдобри играчи на светот, но вели дека е многу блиску.

Ужива во стартот на сезоната, „Сините“ доминираат во Премиер лигата, добро им оди и во Лигата на шампиони, а Белгиецот смета дека мора уште да напредува во сите аспекти на играта, како и да биде одлучен на врвните мечеви.

„Уште не сум меѓу петте најдобри. Можеби сум блиску, но и натаму мора да работам за да бидам дел од таа група“, вели Азар.

„Морам да бидам одлучен на врзвните натпревари, како против Арсенал, и Манчестер Сити“, рече Азар, а потоа откри кој е подобар од него.

„Кој е подобар од мене? Двајца „вонземјани“, Кристијано Роналдо и Лионел Меси, Златан Ибраимовиќ, Рибери и Робен. Тие ја прават разликата во секој натпревар, призна одличниот Азар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести