вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Азард: Мора да најдеме решение за Лионел Меси

Ќе биде дуел помеѓу две добри репрезентации. Не знам како ќе заврши, но шансите за пласман во полуфиналната рунда се 50-50, изјави фудбалерот на Челзи.

AZAR RESENIE ZA MESI

Последни вести

Најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Белгија, Еден Азард е убеден дека неговиот тим сигурно ќе обезбеди пласман во полуфиналната рунда од Мундијалот во Бразил, доколку белгиските дефанзивци прво ја лимитираат играта и ефектот на најпознатиот репрезентативец во дресот на Аргентина, Лионел Меси.

„Ќе биде дуел помеѓу две добри репрезентации. Не знам како ќе заврши, но шансите за пласман во полуфиналната рунда се 50-50. Тие го имаат Меси, Игуаин, Лавеци, но и ние имаме добри фудбалери. Свесни сме дека најдобриот фудбалер на денешницата, Лионел Меси игра во нивниот тим. Точно дека е во фантастична форма и секогаш ја прави потребната разлика. Ќе ни биде многу полесно ако го сопреме Меси, ако ја лимитираме неговата игра. Не знам како ќе излезиме на крај со Меси, како ќе го сопреме, но не се плашиме од Меси, не се плашиме од Аргентина. Ова е можеби најважниот натпревар за оваа генерација, можеби најважниот натпревар во нашиот живот”, изјави фудбалерот на Челзи.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести