петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Азард се радува на дресот со бројот десет

И покај постојаните шпекулации, дека ќе биде продаден на францускиот гигант ПСЖ, белгискиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Еден Азард, откри дека е многу среќен затоа што во новата клупска сезона ќе го носи дресот со бројот десет.

AZARD SE RADUVA

Последни вести

И покај постојаните шпекулации, дека ќе биде продаден на францускиот гигант ПСЖ, белгискиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Еден Азард, откри дека е многу среќен затоа што во новата клупска сезона ќе го носи дресот со бројот десет.

„Многу сум среќен, најпосле ќе го облечам дресот со бројот десет. Станува збор за мојот омилен број, кој го носам секогаш кога играм за репрезентацијата на Белгија. Дресот со бројот десет го носеа сите мои идоли, сите мои хероии од детството. Тука мислам на Зинедин Зидан. Се надевам дека новиот дрес ќе ми донесе многу среќа и со нетпрение го очекувам стартот на новата сезона”, изјави крилниот напаѓач на Челзи.

Француските медиуму пак се убедени дека Азард за време на летниот преоден рок ќе биде продаден на старо-новиот шампион на Франција, тимот на ПСЖ и тоа за рекордни 75 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести