вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Азард: Уште сум далеку од Меси и Роналдо

AZARD USTE SUM DALEKU

Последни вести

Најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Белгија, Еден Азард откри дека прво мора да постигне многу повеќе погодоци од најдобрите фудбалери на денешницата, Лионел Меси и Кристијано Роналдо, за да потоа биде дефиниран како фудбалер од светска класа.
“Не сакам да зборам за себе, самиот да се фалам. Мислам дека во овој момент не можам да бидам дефиниран како фудбалер од светска класа. Потребно е да постигна многу повеќе погодоци за да бидам во групата со најдобри пет фудбалери на денешницата. Најдобрите фудбалери постигнуваат најмалку по еден погодок на секој натпревар. Тоа е нешто нормално за Роналдо и Меси, тоа го прават секоја сезона. Морам да постигнам многу повеќе погодоци од Меси и Роналдо па потоа да бидам дефиниран како фудбалер од светска класа. Тие се врвот во фудбалскиот свет”, изјави Азард.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести