сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Азард задоволен иако е најслаба алка во белгискиот тим

AZARD SE RADUVA

Последни вести

Иако не ги исполни големите очекувања, не постигна ниту еден погодок, а запиша само две асистенции. најголемата ѕвезда во репрезентативниот дрес на Белгија, Еден Азард призна дека е задоволен од постигнатиот резултат на Мундијалот во Бразил и дека сите мора да бидат задоволни од пласманот во 1/4 финалната рунда.

„Можеме да бидеме задоволни бидејќи ги остваривме првичните цели. Селекцијата на Аргентина одлично се снаоѓа со овие дуели. За нас Светското фудбалско првенство беше искуство. Нашиот тим е млад и талентиран, така што треба да се радуваме на овој успех. Потребно е да настапуваме на шампионатите и со тоа ќе дојдат успесите. Можеме да се пофалиме со претставата“, изјави фудбалерот на Челзи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести