сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Азард заменет поради болка во коленото

azard povredeno koleno

Поврзани вести

Најдобриот фудбалер во дресот на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Еден Азард ги одигра само првите 17 минути од реванш 1/4 финалниот дуел од Лигата на шампиони против екипата на ПСЖ, а по натпреварот ја откри вистинската причина поради која бил заменет со германскиот интернационалец, Андрес Шурле.

„И пред да почне натпреварот, додека се загревав почуствував силна болка во коленото. И покрај болката решив да настапам од првата минута. Кога сфатив дека болката нема да исчезне, побарав да бидам заменет. Не сакав да ризикувам со повреденото колено, не сакав да заработам уште потешка повреда”, изјави репрезентативецот на Белгија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести