петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Азаров ги повика украинските политичари да ја превземат одговорноста

mikola azarov

Поврзани вести

Поранешниот премиер на Украина, Микола Азаров, кој доброволно си поднесе оставка ги повикаа украинските политичари кон одговорност за мирно решавање на сложената ситуација во земјата, пренесе „РИА Новости“.

„Знам дека продлабочувањето на конфронтацијата ќе доведе до сериозни загуби во економијата на земјата и дестабилизација на социјалната сфера. Токму разбирањето за тоа ме принуди да ја донесам мојата одлука. Посакувам и надевам дека и други политичари ќе го слушнат мојот повик кон мир и разбирање“, изјавил Азаров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести