четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Азески во посета на рудниците „Саса“ и „Бучим“

branko-azevski

Поврзани вести

Претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески и дел од членовите на Управниот одбор на Kомората денеска ќе ги посетат рудниците „Саса“ во Македонска Каменица и „Бучим“ во Радовиш.

Какo што соопшти СКМ, целта на посетата е поддршка  на извозните компании.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести