среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 40

ФОТО: Азиланти нападнаа полициска станица во Истанбул

Неидинтификувана група отворила оган врз полициска станица во областа Бајрампаша во Истанбул утрово, пренесува агенцијата Анадолија.

napad-policiska stanica-istanbul

Поврзани вести

Неидинтификувана група отворила оган врз полициска станица во областа Бајрампаша во Истанбул утрово, пренесува агенцијата Анадолија.

Азилантите го нападнале местото за безбедносна проверка на влезот на полициската станица во Бајрампаша во европскиот дел на Истанбул, а полицијата одговорила.

По краткотрајните пукотници, напаѓачите побегнале од местото на настанот. Според очевидци еден од напаѓачите бил повреден. Во моментов полицијата трага по азилантите што го извршиле нападот.

Најчитани вести