недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Бабунски е новиот херој на Барселона Б

Давид Бабунски, репрезентативецот на Македонија, го постигна дебитантскиот погодок во шпанската Примера дивизион и е најзаслужен за минималниот триумф од 4:3 кој неговиот тим, Барселона Б, го забележа во првенствениот дуел против екипата на Алкоркон.

BABUNSKI HEROJ BARSELONA

Последни вести

Давид Бабунски, репрезентативецот на Македонија, го постигна дебитантскиот погодок во шпанската Примера дивизион и е најзаслужен за минималниот триумф од 4:3 кој неговиот тим, Барселона Б, го забележа во првенствениот дуел против екипата на Алкоркон.

Нашиот интернационалец одлично се снајде во противничкиот шеснаесетник и со одмерен удар во 93. минута ја затресе мрежата на гостите, поставувајќи ги конечните 4-3 на оваа средба.

На едно коло до крајот на сезоната Барселона Б е третопласирана на табелата во втората шпанска лига, зад екипите на Еибар и на Ла Коруња.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести