петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Бабунски ќе го почека дебито во првиот тим на Барса

Сепак Давид Бабунски не беше дел од првиот тим на големата Барселона

barcelona

Поврзани вести

Како неточна се покажа пласираната шпекулација на неколку македонски медиуми, дека Давид Бабунски ќе дебитира за првиот тим на каталонскиот гигант Барселона на реванш дуелот од Купот на Шпанија против екипата на Картахена.

И покрај убедливата победа на првиот натпревар, предводникот на Барса, Херардо Тата Мартино, не калкулираше со првиот тим кој сосема заслужено забележа убедлив триумф од 3:0.

Резултати: Елче – Вилјареал 0:1 (вкупно 2:3), Гетафе – Џирона 4:1 (5:2), Леванте – Рекреативо 4:0 (4:1), Осасуна – Малага 1:1 (4:4), Барселона – Картахена 3:0 (7:1), Гранада – Алкоркон 0:2 (2:2 – 4:5 на пенали).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести