среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Бадник и Божик се неработни денови

bozik

Поврзани вести

Бадник е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед, додека Божик ќе биде неработен за сите граѓани на Македонија.

Согласно Законот за празници, шести јануари, Бадник ден пред Божик, е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед, а седми јануари Божик е неработен за сите граѓани на Македонија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести