петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Бадник неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

badnikk

Последни вести

Министерството за труд и социјална политика 6. јануари 2015 година (вторник), Бадник, ден пред Божик, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед.

Истовремено, Министерството им го честита Бадник на граѓаните од православната вероисповед.

Најчитани вести