вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Баерн (М) брои 20 мил. евра за Аднан Јанузај

baern za januzaj

Поврзани вести

За време на последниот состанок кој го имал со клупските челници, предводникот на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), Пеп Гвардиола побарал клубот веднаш на стартот од летниот преоден рок да испрати официјална понуда за малдиот крилен напаѓач на Манчестер Јунајтед, Аднан Јанузај.

Белгискиот интернационалец во октомври го потпиша понудениот 5-годишен договор, а раководните лица на Манчестер Јунајтед се убедени дека 19-годишниот Јанузај сака да остане на “Олд Трафорд” и дека по завршувањето на актуелната сезона.

Оптимистичко расположение може да се забележи и кај трофејниот шпански стручњак, Пеп Гвардиола, кој е убеден дека услугите на Јанузај можат да бидат осигурани со официјана понуда не помала од 20 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести