вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Баерн (М) ќе продолжи со купување на фудбалери од Борсуија Д.

???????????????????????????????????????????????????????

Поврзани вести

Генералниот менаџер на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), Карл-Хаинц Румениге, изјави дека баварскиот гигант и понатаму ќе купува фудбалери кои го носат дресот на најголемиот ривал од германската Бундес лига, Борсуија од Дортмунд.

“Мислам дека нема во блиската иднина да донесеме таква сензационална одлука дека повеќе нема да купуваме фудбалери кои го носат дресот на Борусија од Дортмунд. Имаме одлична соработка со раководните лица на Борусија од Дортмунд. Изминатото лето имав состанок со извршниот директор на Борсуија, Ханс-Јоаким Ватцке и можам да потврдам дека ги надминавме сите несогласувања”, изјави Румениге.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести