четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Баерн (М) не прифаќа размена Рибери за Роналдо

riberi za ronaldo

Поврзани вести

Извршниот директор на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), Карл-Хаинц Румениге, откри дека и пред да почне официјлната церемонија, на сите им било јасно дека престижната награда на ФИФА и Франс Фудбал, “Златната топка” ќе заврши во рацете на најголемата ѕвезда во дресот на Реал (М), Кристијано Роналдо.

„На сите ни беше јасно кога ја видовме делегацијата која пристигна од Мадрид. Бевме свесни, заневме што ќе се случи на свечената церемонија, заневме дека Роналдо ќе ја добие „Златната топка”. Точно дека ја освои, но Баерн (М) не би прифатил размена помеѓу Кристијано Роналдо и Франк Рибери”, изјави Румениге.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести