среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Баерн (М) немаше милост ниту за Хамбургер

Bayern Muenchen v Hamburger SV - Bundesliga

Поврзани вести

Како и што се очекуваше, актуелниот шампион, тимот на Баерн (М), не дозволи никакво изненадување во саботната пресметка од 16. коло во германската Бундес лига и сосема заслужено со 3:1 го победи гостинскиот тим на Хамбургер.
Само еден бод, на незгодното гостување во Хофенхајм, освоија фудбалерите на Борусија од Дортмунд, кои останаа непоразени иако во финишот од првото полувреме имаа негатива од два гола.
Резултати: Аугсбург – Брауншвајг 4:1, Хановер – Нирнберг 3:3, Баерн М. – Хамбургер 3:1, Хофенхајм – Борусија Д. 2:2, Мајнц – Борусија М. 0:0.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести