понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Баерн (М) прифати продажба на Томас Милер

baern prodazba miler

Поврзани вести

Извршниот директор на германскиот гигант Баерн (М), Карл-Хајнц Румениге потврди дека има каква-таква вистина во пласираната шпекулација дека Томас Милер има побарано да биде продаден за време на летниот преоден рок, по можност на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед.

„Мојата врата, таа од мојата канцеларија е секогаш отворена за секој фудбалер кој не се чуствува како што сака на “Алианц Арена”. Слободно нека тропне на мојата врата и нека дојде на разговор. Јас сум подготвен да разговарам и на оваа тема”, изјави Румениге.

Англиските медиуми се убедени дека репрезентативецот на Германија сигурно ќе заврши на “Олд Трафорд” за време на летниот преоден рок, а неговиот актуелен клуб ќе заработи околу 30 мил. евра од неговата продажба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести