четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 44

Баерн (М) прв фаворит и за Отмар Хицфилд

FUSSBALL, SLO CHE, ALBANIEN SCHWEIZ, QUALIFIKATION, GRUPPE E, FIFA WM 2014, WM 2014, WM2014, FIFA WELTMEISTERSCHAFT 2014, NATIONALMANNSCHAFT SCHWEIZ, NATIONALTEAM SCHWEIZ, NATI, TEAM SUISSE FOOT, COUPE DU MONDE DE FOOTBALL,

Поврзани вести

Поранешниот тренер на Баерн (М), а сега селектор на фудбалската репрезентација на Швајцарија, Отмар Хицфилд, е убеден дека баварскиот гигант е прв фаворит кога е во прашање победничкиот пехар во годинешното издание од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

„Секогаш веста ќе биде дефинирана како сензационална кога еден тим ќе сруши еден таков рекорд. Не постои таков тим кој ја има освоено шампионската титула веќе во месец март. Баерн (М) игра фантастично цела сезона. Играат уште подобро под водство на Пеп Гвардиола, кој може да се пофали и дека ги има освоено сите можни трофеии на клупската сцена. Според мене, Баерн (М) е прв фаворит и кога е во прашање победничкиот пехар во годинешното издание од Лигата на шампиони”, изјави Хицфилд.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести