вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Баерн (М) сигурно ќе нема милост за Ајнтрахт Франкфурт

Резултати: Хофенхајм - Хамбургер 3:0, Аугсбург - Вердер 3:1, Мајнц - Фрајбург 2:0, Леверкузен - Штутгарт 2:1, Хановер - Борусија М. 3:1, Шалке - Волфсбург 2:1.

Bayern Munich's Mandzukic, Shaqiri, Hojbjerg and Buyten celebrate goal against Hamburger SV during German Bundesliga soccer match in Munich

Поврзани вести

Најинтересниот саботен натпревар од 19. коло во германската Бундес лига, дуелот помеѓу директните ривали за четвратат позиција на табелата, Шалке и Волфсбург, заврши со минимален триумф на домашинот од 2:1.
Идентична триумф но против гостинскиот тим на Штутгарт, забележа моментално второпласираниот тим на табелата, Баер од Леверкузен.
Актуелниот шампион и лидер на табелата, тимот на Баерн (М) денеска ќе се обиде да забележи сигурна победа во првнствената пресметка против екипата на Ајнтрахт од Франкфурт, а далеку поголема неизвесност се очекува во Берлин, каде домашниот тим на Херта ќе се обиде да забележи триумф во дуелот против екипата на Нирнберг.
Резултати: Хофенхајм – Хамбургер 3:0, Аугсбург – Вердер 3:1, Мајнц – Фрајбург 2:0, Леверкузен – Штутгарт 2:1, Хановер – Борусија М. 3:1, Шалке – Волфсбург 2:1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести