петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Баерн Минхен без Робен и Рибери

baern-500

Последни вести

Актуелниот шампион на Германија Баерн Минхен ќе биде ослабен на претстојното гостување на Вердер за викенд во Бундеслигата.

Ќе одмораат двајца од најважните фудбалери во клубот оваа натпреварувачка кампања.

Поради помали повреди нема да настапат Ариен Робен и Франк Рибери додека Чаби Алонсо е суспендиран поради жолти картони.

И двајцата беа заменети на реваншот во Лигата на шампионите против Шахтјор.

Германскиот клуб со резултат од 7:0 го доби возвратниот двобој против ривалот од Доњецк.

Најчитани вести