петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Баерн згреши со ангажирањето на Левандовски

levvaaandovski-500

Последни вести

Баерн Минхен згрешил што го ангажирал напаѓачот од Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски, барем така смета поранешниот германски репрезентативец Дитмар Хаман.

– Мислам дека Левандoвски нема да има исто влијание во играта на Баерн какво што имаше во Борудија Дортмунд. Тоа би можело да биде проблем, рече Хаман кој своевремено настапил повеќе од 100 пати за баварскиот клуб.

Левандовски летото направи трансфер од Борусија Дортмунд во Баерн Минхен. Досега одиграл шест натпревари во новиот клуб и постигнал два погодока.

Баерн Минхен вечерва од 18 часот гостува во Москва кај ЦСКА во првиот натпревар од 2.коло во Лигата на шампионите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести