среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Бајатовиќ ќе „лета“ од Србијагас ако не наплати милијарда евра

tizer-1424995055-620658

Последни вести

Душан Бајатовиќ, најплатениот директор во Србија, мора до јуни да го намали долгот за дури 121.158.953.158 динари или околу милијарда евра, колку што фирмите и институциите му должат на „Србијагас“, како и да го реорганизира јавното претпријатие, бидејќи во спротивно ќе остане без директорска фотелја, објавува српски Курир, а пренесува НетПрес.

Така, како што вели изворот на Курир, одлучил премиерот на Србија, Александар Вучиќ, кој не може повеќе да ги толерира загубите на „Србијагас“.

Најчитани вести