петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 44

Бајден: Безбедноста на израелскиот народ беше мисијата на Шарон

dzo bajden

Поврзани вести

За време на погремната церемонијата за поранешниот израелски премиер Ариел Шарон, американскиот потпретседател Џо Бајден, денеска изјавил дека безбедноста на израелскиот народ секогаш била мисија на поранешниот премиер.

„Како и сите историски водачи, тој имаше ѕвезда која го водеше и од која, според мое мислење, тој никогаш не се оттргна. Опстанокот на израелската држава и еврејскиот народ беше неговата водечка ѕвезда“, рекол Бајден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести