петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Бајрам: Седум дена лежам во болница, но за среќа, арен сум

Јас на одделението сум веќе седми ден. Седум дена лежам во болница, но за среќа, арен сум.

amdi-bajram-520x368

Поврзани вести

Лидерот на Сојузот на Ромите на Македонија, Амди Бајрам  изјави дека од пред неколку дена е хоспитализиран на Кардиологија.

„ Многу ме вознемири веста која вчера и завчера ја објавија некои медиуми, а никој не ја проверил, а во која се велеше дека завчера сум пренесен на Кардиологија поради срцев удар. Тоа е лага. Јас на одделението сум веќе седми ден. Седум дена лежам во болница, но за среќа, арен сум. Денеска ги чекам деталните анализи за да видиме што ќе каже доктор Сашко Кедев. Ми кажаа дека сум имал течност во срцето, и ќе минам со коронографија. Уф, мори мајко. Тоа ти е брат“, изјави за Плусинфо пратеникот Бајрам.

Лекарите од Клиниката за кардиологија велат дека здравствената состојба на Бајрам е добра, но го советувале да припази на своето здравје, посебно во постболничкиот период, но  го советувале да не се нервира оти сето тоа му се одразувало на кардиоваскуларниот систем.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести