петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Бајрамовска прв стрелец за Крим против Будуќност

mirjeta-2

Последни вести

Традиционалниот меморијален турнир “Јосип Беро Самарџија“ во Копривница го освои екипата на Будуќност, откако во третото коло денеска ја совлада Јувента Михаловце со 40:28. Да потсетиме, црногорскиот претставник е еден од противниците на македонскиот шампион ЖРК Вардар СЦБТ во рамките од групата Б во Лигата на шампионите.

Нешто порано од денешната програма Будуќност успеа да го совлада и Крим од Љубљана со 32:24. Откако против Локомотива Загреб беше прв стрелец со девет голови, македонската интернационалка Мирјета Бајрамовска повторно беше најефикасна за словенечкиот претставник и против тимот од Подгорица овој пат со шест погодоци заедно со нејзината тимска колешка Корен. Поранешната македонска репрезентативка Марина Ламбевска за Крим еднаш се запиша во листата на стрелците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести