четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Баклава за мир во Газа“

gaza

Поврзани вести

Здруженијата НВО Клуби Елита и НВО Легис по повод крвавите Бајрамски денови во Газа ќе организираат уште еден настан, „Баклава за мир во Газа – илјада баклави за илјада жртви“.

Целта ни е повторно да го анимираме ова прашање во јавноста, потсетувајќи дека овој Бајрам го поминуваме со голема болка под сенката на една голема меѓународна неправда и пасивност,“ велат организаторите.

Штандот ќе биде поставен кај Камениот мост, денеска во 13 часот, а ќе бидат изложени фотографии од страдањата во Газа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести