вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Добила бакшиш кој ќе и го смени животот

ВИДЕО: Добила бакшиш кој ќе и го смени животот

ВИДЕО: Добила бакшиш кој ќе и го смени животот

Поврзани вести

Кари Ванадрои останала шокирана кога видела што и оставил нејзиниот „ангел чувар“.

Таа работи како келнерка во ресторан, а кога на сметка од само 29 долари добила 1000 долари бакшиш, останала без зборови.

Оваа девојка која работи две работи веќе пет години е келнерка во овој ресторан. Досега живеела во мал стан, а сега со своето момче и синот ќе може да се всели во поголем стан благодарение на овој бакшиш.

-Ми рече дека ќе биде мој ангел чувар ако некогаш ми притреба нешто, а јас не направив ништо за нив, па сето тоа ми беше само симпатично, вели збунетата девојка.

Кари има 22 години и е мајка, која за да ја издржува својата ќеркичка работела неколку работи одеднаш.

Најчитани вести