среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Бактерија во чоколадни напитоци на „Марс“ и „Сникерс“?

cokoladen-sejk-e1355409612298

Поврзани вести

Поради опасност од постоење на патогени бактерии повлечени се од продажба чоколадни напитоци на познати меѓународни марки како „Марс“ и „Сникерс“од продавници во Франција, Германија и Холандија.

Повлекувањето ги опфаќа производите „Марс милк“, „Сникерс шејк“, „Милки веј“ и „Баунти дринк милк” во пластични шишиња од 350 мл. Тие биле произведени во една од германските фабрики на компанијата и се со рок на траење меѓу декември 2014 и април 2015 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести