среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Балиќ ја повреди тетивата, следи крај на кариерата ?

Ivano Balić u dresu HSG Wetzlara

Поврзани вести

Хрватскиот ракометар Ивано Балиќ, ја повреди тетивата на мускулот на десната нога, поради што од терените ќе отсуствува најмалку четири недели, а не е исклучена можноста да ја заврши и кариера.

Балиќ се повредил во финишот на првото полувреме од натпреварот помеѓу Вецлар и Минден, кој Вецлар го загубил со 23:26. Тренерот на Вецлар, Каи Вандшнајдер, потврдил дека оваа сезона за Балиќ е завршена.

Балиќ (34), кариерата ја започна во Сплит, а потоа во Метковиќ, Портланд Сан Антонио, Загреб и Атлетико Мадрид. За хрватската репрезентација со која има освоено злато на ОИ во Атина и на СП во Португалија има одиграно 108 натпревари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести