четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Балиќ уште една година во Вецлар

По распадот на Атлетико Мадрид, еден од најдобрите ракометари во светот Хрватот, Ивано Балиќ замина во германскиот клуб Вецлар.

download

Последни вести

По распадот на Атлетико Мадрид, еден од најдобрите ракометари во светот Хрватот,  Ивано Балиќ замина во германскиот клуб Вецлар. Иако оваа полусезона имаше повреда и се шпекулираше дека ова е крајот на неговата кариера, тој не се откажува  лесно од ракометот и одлучи да го продолжи својот договор со Вецлар.

„Презадоволен сум бидејќи постигнавме договор да останам уште една сезона во Вецлар. Не можам да опишам колку удобно се чувствувам како член на овој клуб, кој е организиран на највисоко ниво. Сметам дека на средбите на кои играв се покажав во добро светло, но би сакал во новата сезона да играм уште подобро и да помогнам во остварувањето на клупските цели“ – изјави Ивано Балиќ.

Вецлар се наоѓа на 10. позиција, а ако го совлада Гепинген во последното коло може да се помести и во првата половина на табелата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести